top of page
A Classroom Lecture

Our FAQs

Help Center

 • Na čem je založena moje metoda práce s klienty?
  Můj systém práce vychází z východního učení HAM YU, které obohacuji o nejnovější poznatky o lidské mysli a emocích. Toto 7 000 let staré učení nabízí sytém efektivních nástrojů, které na konzultaci vzájemně kombinuji na míru specifickým potřebám každého klienta. Mezi tyto nástroje patří: ASTROTYP - odhaluje osobní typologii člověka jedinečným způsobem KORELÁT - porovnání dvou či více osobních typologií FENG SHUI - úprava prostoru pro harmonii konkrétního člověka I-ŤING - využití moudrosti Knihy proměn pro radu ve složité situaci Při práci s klientem se dále zaměřuji na myšlenkové programy, emoce a práci s lidským podvědomím. Pomáhají mi metody koučovací, mentoringové a metody terapie psycho-energetické transformace. (NLP, EFT a další).
 • Jak funguje Korelát - porovnání vašich osobností
  Neustále na nás působí okolní prostředí a my se vědomě i nevědomě neustále přizpůsobujeme těmto měnícím se podmínkám. A tak člověk narozený na jaře bude potřebovat k životu jiné podmínky než člověk narozený v zimě. ​ Stejně jako na vás působí jinak, když je venku slunečný jarní den a jinak, když vejdete do podzimní plískanice, působí na vás i všichni lidé, se kterými se stýkáte. Každý jinak. Představte si, co se asi stane, když se potká člověk s energií léta s člověkem s energií zimy. Nejdřív je to zábavné: "Ó, sníh v létě!!!" a obohacující. Jenže postupem času naše opojení vyprchává, zamilovanost, která hodně věcí skryje, se vytrácí a nás najednou začne sníh v létě pěkně štvát. "Já tu chci teplo a on se mi to snaží zničit tou svou depresivní zimou!" Korelát vám odkryje riziková místa ve vašem vztahu, která se mohou objevit na různých úrovních vašeho vztahu: Vnímání To, co jeden vnímá pozitivně, může být pro druhého negativní Myšlení Rozdílnost v našem přemýšlení je nejčastější třecí plochou v páru Smysl života To, co je pro jednoho ta jediná cesta, je pro druhého nepochopitelné Komunikace Když se každý z páru jinak vyjadřuje, je velice těžké se chápat Sexualita Někomu to jiskří i po letech a někdo ochladne. I to jde změnit.
 • Jak funguje Astrotyp - pohled východního učení na osobní typologii?
  Tato osobní typologie je založena na předpokladu, že nás zásadně ovlivňuje okolní prostředí a to jak se mění v čase. Jinak se cítíte na jaře, jinak v zimě, jinak ráno a jinak večer. To proto, že na nás neustále působí okolní prostředí a my se vědomě i nevědomě neustále přizpůsobujeme těmto měnícím se podmínkám. A tak člověk narozený na jaře bude potřebovat k životu jiné podmínky než člověk narozený v zimě. Pokoušet se rozhodovat jiným způsobem, než jak je vám to přirozené, je stejné, jako byste se chtěli vydrápat na vrchol Everestu v žabkách. Snaha se cení, ale výsledek asi nebude stát za nic. A ještě to bude dost bolet. Astrotyp Vám ukáže, jaké podmínky si máte nastavit pro svůj život, aby byl spokojený a harmonický. Udkryje Vám 6 úrovní Vaší osobnosti a jejich vzájemné působení. Pochopíte úroveň pocitů, myšlení, Vaší podstaty, emocí, komunikace a fyzična. Konkrétní rozbor astrotypu pro lepší představu najdete zde:
 • Co je to učení HAM YU?
  Učení HAM YU vychází z filozofie Taoismu a je založeno na dvou energiích - jinu a jangu. Vzájemné proměny těchto dvou energií nechávají vzniknout přírodním zákonům, dle kterých bychom se měli v našem životě řídit. Celá tisíciletí sledovali čínští mistři život člověka a to jak ho tyto přírodní zákony ovlivňují. Největší důraz kladli na to, jak nás ovlivňuje prostor a čas. Zamyslete se. Jinak se budete chovat v místní hospodě a jinak v katedrále Notre Dame. Jinak se oblečete na výlet do lesa, když bude venku ležet metr sněhu a jinak, když bude 30 stupňů. Čínští mistři chápali, že se neustále přizpůsobujeme okolním podmínkám a ze svých poznatků poskládali nástroje, které mají zajistit maximální harmonii v životě toho, kdo je používá. Vše se točí v cyklech. Je jednoduché se přizpůsobit změnám, které nám přináší různá roční období. V zimě je zima, tak si vezmeme kabát, v létě je teplo, tak si oblečeme šaty. Stejným způsobem se opakují i mnohem větší cykly, jako je např. dvanáctiletí nebo šedesátiletí. Tady už je ale pro nás velice těžké vycítit, jestli si máme "obléct kabát nebo šaty". A proto máme k dispozici tabulky čínským mistrů, ve kterých jsou všechny cykly zaznamenány a my si díky nim můžeme nastavit lepší podmínky pro náš život. Nástroje, které při práci já sama používám jsou: Astrotyp - odhaluje osobní typologii člověka jedinečným způsobem Korelát - porovnání dvou či více osobních typologií Feng Shui - úprava prostoru pro harmonii konkrétního člověka I-Ťing - využití moudrosti Knihy proměn pro radu ve složité situaci
 • Pořád se s manželem hádáme. Existuje něco, co by mohlo zlepšit naši komunikaci?
  V každém vztahu na sebe reagujeme na vědomé a nevědomé úrovni. Ta nevědomá nejčastěji způsobuje konflikty ve vztahu. Díky porovnání vašich osobních typologií (korelátu) společně odkryjeme riziková místa, která způsobují ty největší konflikty. Tato riziková místa se nacházejí v šesti základních oblastech jako je např. způsob myšlení, komunikace nebo cítění. Díky pochopení těchto rizikových míst můžete nahlédnout na Váš vztah z jiného úhlu pohledu a zlepšit tak vzájemnou komunikaci.
 • Od narození naší dcerky si s ní prostě nějak nedokážu vytvořit vztah. Myslela jsem, že to přejde, ale ona postupně roste a moje pocity se nemění. Jsem špatná matka?
  V žádném případě! Už to, že se ptáte, znamená, že nejste špatná matka. Často se do rodiny narodí děťátko, které je úplně jiné, než jeho rodiče. Je pak velice těžké s ním navázat vztah. My si myslíme, že naše dítě bude stejné jako my a když není, tak máme pocit, že je všechno špatně. Nevíme, co máme dělat a jak s naším potomkem komunikovat. Díky porovnání vašich typologií pochopíte podstatu zásadních odlišností a můžete najít společný jazyk a vzájemné porozumění.
 • Můj partner se neustále dohaduje s naším synem. Když jsem se synem sama, je to super, ale jakmile se vrátí partner z práce, hned je doma dusno. Dokážete nám poradit, jak tuhle situaci řešit?
  Tyhle situace jsou častější než si myslíte. I když Vy si s Vaším potomkem rozumíte, neznamená to, že si s ním musí rozumět i Váš partner. Není to nic osobního a neznamená to, že partner syna nemiluje. Spousta našich reakcí probíhá na podvědomé úrovni a způsobuje nepříjemné konflikty. Dobrá zpráva je, že Vám dokážu říct, co způsobuje partnerovu podrážděnost vůči synovi - proč na něj takto reaguje. A až se s těmito informacemi naučí Váš partner i syn pracovat, zlepší se atmosféra v celé Vaší rodině.
 • Poslední dobou nejsem v zaměstnání spokojená. Pořád častěji přemýšlím, že bych odešla, ale nejsem si jistá, co bych dál chtěla dělat. Poradíte mi?
  Určitě. Podívám se na oblast Vaší kariéry a jak byste si ji měla ideálně nastavit. V práci se můžete cítit špatně z různých důvodů. Možná jen Vaše pozice nenaplňuje Váš skutečný potenciál a potřebujete více zodpovědných úkolů. Nebo se necítíte dostatečně oceňována a chválena. Každý z nás potřebuje ke spokojenosti v zaměstnání něco jiného a já Vám ukážu to, co potřebujete právě Vy. Možná společně zjistíme, že současná práce pro Vás není ideální a pak můžeme dál rozebrat další možnosti. Jiné zaměstnání nebo podnikání. Vše vypočteno Vám přesně na míru.
 • Jsem pořád unavená a často nemocná. Jak mi můžete pomoct?
  Únava a nemoci často plynou z toho, že se v našem životě chováme jinak, než je pro nás přirozené. Můj rozbor Vám ukáže, jestli potřebujete v životě více aktivity, odpočinku nebo harmonie, abyste žila zdravý a naplněný život. 😊
 • V životě se mi nic nedaří. Mám pocit, že už jsem vyzkoušela skoro vše, abych se cítila lépe. Terapie, koučing, konstelace, kurzy, jak získat hojnost a spoustu dalšího. Proč bych měla zkoušet další metodu, když mi doteď nikdo nedokázal pomoci?
  Netvrdím, že metoda, se kterou pracuji, je ta jediná správná. Věřím, že každému může zafungovat něco jiného a určitě je spousta lidí, kteří našli své odpovědi tam, kde Vy ne. Pokud ještě pořád hledáte svou cestu a máte pocit, že potřebujete někoho, kdo Vám pomůže a podpoří Vás, nevzdávejte to. I pokud si nevyberete mě. Pokud se rozhodnete pro konzultaci u mě, ukážu Vám hřiště, na kterém si můžete v životě hrát. Každý máme tohle hřiště trochu jiné. Někdo má hřiště baseballové, někdo fotbalové. Každé z nich je jinak velké a hra, která se na něm hraje, má jiná pravidla. Se mnou zjistíte, jaká jsou pravidla hry Vašeho života. Dostanete ode mě takový návod na svůj život. Pochopíte více svou povahu a ukážu Vám směr, který je pro Vás nejvhodnější.
 • Snažím se propagovat svoje podnikání, ale je mi proti srsti dělat to, co radí marketingové trendy. Jsem z toho frustrovaná a nevím, co mám dělat. Můžu využít informace z vaší metody i na oblast podnikání?
  Stoprocentně. Nejdřív zjistíme, jestli jste si vybrala oblast podnikání, která je vhodná pro váš potenciál. Někdy totiž, když cítíme, že chceme v životě udělat změnu, chceme ji udělat za každou cenu. A pokud neznáme svůj potenciál, můžeme se vydat špatným směrem. Následně zjistíme, jaké podmínky jsou pro Vaše podnikání to nejlepší. Jaká by měla být podstata Vašeho podnikání? Co by mělo být jeho cílem? Jaké benefity máte komunikovat? Jak nastavit vztahy s klienty a zákazníky? Na tyto a mnoho dalších otázek Vám přinesu odpovědi. Strategie propagace, kterou si na základě těchto informací nastavíte, bude pro Vás ta pravá ořechová, protože bude nastavena přímo Vám na míru.

Where can I find the fall schedule?

Enter your FAQ answer here. Be thoughtful, write clearly and consider adding a visual to elaborate or add engagement. Check what you’ve written to make sure that it’s easy to understand for all visitors.

How much is school tuition?

Enter your FAQ answer here. Be thoughtful, write clearly and consider adding a visual to elaborate or add engagement. Check what you’ve written to make sure that it’s easy to understand for all visitors.

Can I schedule a school visit?

Enter your FAQ answer here. Be thoughtful, write clearly and consider adding a visual to elaborate or add engagement. Check what you’ve written to make sure that it’s easy to understand for all visitors.

bottom of page