top of page

Buvol a mezidobí země

Dodatečně přeji vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví, lásky a klidu. Do nového roku 2021 jsme vkročili s energií Buvola a rovnou jsme se z období vody přehoupli do mezidobí země. Chlad pomalu odchází a brzy ustoupí úplně jarním energiím dřeva.

Leden je nejdůležitější mezidobí země, ze všech mezidobí (leden, duben, červenec a říjen) jeho důležitost dosahuje 80ti %. Lednové období je velice důležité pro to, jak bude vypadat náš další rok, kolik budeme mít energie a jak budeme postupovat po naší životní cestě. Sníh konečně přikryl naši krajinu, aby půda mohla odpočívat a připravovat se na jaro. Připomeňme si, co bychom měli dodržovat my, abychom se chovali podle energie země, která nám teď vládne a získali tak co nejvíce sil, které budeme příští rok potřebovat:


🌏 Buďme v klidu a nikam nespěchejme

🌏 Meditujme a udržujme rovnováhu

🌏 Hodně relaxujme

🌏 Poslouchejme naše tělo a dělejme mu dobře - jídlem a cvičením

🌏 Nestresujme se

🌏 Přijímejme a nebojujme

🌏 Držme se hodně v teple

🌏 Kvalitně a pravidelně jezme (můžeme i tuky, pokud nejsou přepalované)

🌏 Kvalitně a pravidelně spěme

Pokud se takto budeme chovat, bude mít Buvol ideální podmínky pro to vymyslet, jak by měl příští rok vypadat a všechno už pak půjde mnohem jednodušeji. Takže z hlediska přípravy na další rok:


👍 Děláme si prostor v hlavě pro nové nápady a odpovědi na naše otázky. Můžete k tomu využít výše zmíněnou klasickou meditaci, nebo se jděte projít do zasněžené krajiny. Dívejte se do plamenů a naslouchejte praskání dřeva. Nebo si pusťte oblíbenou hudbu a zpívejte si. Prostě jakákoliv činnost, u které nebudete myslet a budete se soustředit jen na ni, začne tvořit ve vaší hlavě místo, ve kterém se může objevit tzv. AHA moment. ("AHA, jak jsem to mohla celé ty roky přehlížet, když řešení mé situace je tak jasné...").


👍 Analyzujeme vše, co se nám v roce 2020 přihodilo, co nás posunulo, co nás zastavilo. Co se nám líbilo a co už ve svém životě dál nechceme. Opravdu stojí za to, si jeden den sednout a všechno si to měsíc po měsíci sepsat. Pokud si vedete deník, pak si ho projděte a napište si vaše současné postřehy k tomu, co jste si tehdy zapsali. Můžete si nakonec napsat i závěr, pokud vám z toho rovnou něco "vypadne" a ten si můžete přenést do plánu na příští rok. (už nechci kouřit).


👍 Dáváme si dohromady plán na příští rok. Pokud máte nějaký větší cíl, např. v podnikání, v práci, nebo v oblasti zdraví, stanovte si jasné (ale realistické!) termíny, ve kterých budete k tomuto cíli postupovat. Např. chcete zlepšit svůj zdravotní stav. Jakmile budete vědět, co to pro vás znamená (někdo chce zhubnout, někdo chce mít větší výdrž, nebo zdravěji jíst), termíny vám pomohou se k cíli dostat (např. do konce ledna budu pít alkohol jen jednou týdně, do konce května budu pít alkohol jen jednou týdně a budu jíst pravidelně atd.). S tímhle dokážou velice dobře pomoci koučovací techniky, které teď studuji a vřele doporučuji.


👍 Vytváříme Vision Board. Ten je vhodný i pro velice abstraktní cíl nebo sen. To znamená, že teď jste ve fázi, že jste ještě na své cestě neudělali ani první krok a od příštího roku chcete, abyste se konečně někam posunuli. Chcete podnikat? Chcete se přestěhovat do hezčího bytu? Pokud znáte svůj sen, pokud přesně víte, jak by jeho splnění mělo vypadat, můžete si Vision Board připravit opravdu detailně po měsících. Ke každému měsíci si dejte milník a doplňte ho obrázkem, který ho vystihuje. Pokud cíl nemáte a chcete jen lépe žít, využijte období Buvola pro nalezení cesty. A když se to nepovede, nezoufejte a na Vision Board si dejte obrázky všeho, co v životě máte a jste za to vděční a všeho, co byste v něm ještě chtěli. Ať už je to cestování po světě, nová pračka nebo úsměv na tváři :-)


Mezidobí země se budeme dál věnovat, je opravdu velice důležité a je důležité abyste ho využili na maximum. Moc se těším, že příští rok zvládneme na jedničku!


Krásný, zasněžený den přeje Marie.

Comments


bottom of page