top of page

Energie Zajíce (18.2. - 20.3.)

Až do 20.3. nás budou ovlivňovat energie mírumilovného Zajíce. Období Tygra mohlo na mnoho z nás působit tíživě, mohly se objevovat partnerské hádky, mohli jsme zažívat prudké návaly vzteku a mít tendenci k rychlým změnám nálad.


Teď si můžeme oddychnout, protože Zajíc je laskavý dobrák a po individuálním, tvrdém Tygrovi přinese svěží, empatické energie.

Pokud jste si v lednu s Buvolem dobře zpracovali minulý rok a v únoru řekli Tygrovi, kam má skočit (co je cílem letošního roku), tak Zajíček vám teď pomůže najít potřebné pomocníky na vaší další cestě. Zajíci totiž nikdo neodolá. Sálají z něj krásné a laskavé energie, takže se skamarádí prakticky s každým. Nezapomínejte, že energie působí na všechny okolo vás, takže i vaše okolí se může zklidnit a cesta, která byla v lednu uzavřená se teď může jako zázrakem zprůchodnit.


 

Vládu zajíce využijte pro:

 

🐰 Zklidnění a zpracování všeho, co jste v únoru zažili - Zajíc je zvíře jinové, takže by měl vymyslet, JAK využít Tygrovy zážitky pro vaši cestu. Najděte si čas sami pro sebe, pro relaxaci a zpomalení. Využijte Zajícovu intuici a pokud vás něco zajímavého napadne a tato myšlenka vás zaujme, prozkoumejte ji, jestli by vám nemohla pomoci na vaší další cestě.

🐰 Zkrášlení vašeho domova a vybudování pevného zázemí - pro Zajíce je domov na prvním místě. Zaměřte se teď na to, aby byl váš domov opravdu DOMOVEM. Místem, kam se rádi vracíte, cítíte se zde bezpečně a dýchá na vás tzv. "teplo domova". Pečujte o něj a hýčkejte si ho, bude pro vás teď znamenat tu největší oporu. Teď je ten správný čas na velký jarní úklid a uvolnění místa pro dynamické jarní energie.

🐰 Zlepšení vašeho vztahu s partnerem a v rodině - pro Zajíce je vztah velice důležitý, k partnerovi se chová něžně a romanticky, takže můžete tyto energie využít pro "zkrášlení" vašeho vztahu. Kupte partnerovi milou pozornost, nebo naplánujte večeři při svíčkách. Když se budete aspoň trochu snažit, energie Zajíce vaše snažení znásobí a váš partner se bude cítit milovaný a váš vztah bude zase o trochu silnější. Stejnou energii využijte i v rámci rodiny. Pro Zajíce je rodina stejně důležitá jako jeho domov

🐰 Navázání nového vztahu - pokud partnera nemáte, tak teď je příznivé období pro to začít hledat nový vztah.

🐰 Navázání nových kontaktů - Zajíc miluje networking. Rád se seznamuje s novými lidmi a využívá svoje kontakty pro svou životní cestu. Zajíc má vždy někoho, komu může zavolat, aby mu pomohl v nelehké situaci. Ujistěte se, že v životě takové kontakty máte také, pokud ne, zapracujte na tom, abyste je získali. V dnešní online době hold budete muset hledat na internetu...

🐰 Čas s přáteli - pokud se nemůžete sejít hromadně, scházejte se ve dvojici. Každopádně ale pečujte o své přátelské vztahy. Pozvěte kamarádku k sobě domů, nebo se jděte projít do parku. A proberte vše, co se ve vašem životě děje nového. Nejde to? Tak si volejte, skypujte, prostě buďte teď stoprocentně "v kontaktu".

🐰 Porozumění druhým - máte problém přijímat druhé lidi nebo situace? Empatické energie Zajíce by vám mohli pomoci tuhle oblast vylepšit. Pokud víte, že máte v této oblasti rezervy, můžete tento měsíc toto téma vytáhnout na světlo světa a zapracovat na sobě.

🐰 Vycítění příležitosti - Zajíc má tzv. "nos na obchody". Pomáhá mu jeho silná intuice. Pokud se nachomýtnete k něčemu, co by vám mohlo přinést zisk, můžete jít do toho. Ale ne zbrkle, jen pokud si předem vše promyslíte a zjistíte si všechny informace.

🐰 Urovnání rozepří - tento měsíc můžete využít pro urovnání dlouholetých svárů. Nebavíte se se sestřenkou z druhého kolena kvůli konfliktu před deseti lety? Taková energie vás extrémně zatěžuje, takže je potřeba takovou ránu zaléčit. Zajíc se svým diplomatickým vystupováním může pomoci ohladit ostré hrany potenciálně nepříjemné situace.

🐰 Užívání si krásy - Zajíc miluje krásné věci, je to romantik a "kochatel". Dopřejte si procházku v krásném prostředí, do pole tento měsíc nechoďte. Např. Prokopské údolí nebo Petřín, to jsou místa, kam byste měli zamířit. Sledujte západ nebo východ slunce, najděte si na internetu fotky umění, které máte rádi. Prostě cokoliv, co vám připadá krásné, teď mějte ve svém hledáčku.


 

Na co si dávejte pozor:

 

Uzavření se před druhými a jejich odsuzování - díky Buvolovi (roční energie) se takové tendence mohou objevit a nebudou Zajíci dělat dobře. Zajíc se může doma uzavřít, ale ne na dlouho, aby neztratil kontakt s okolním světem.

Nevěru - pokud Zajíc nevnímá partnerství jako alianci a partnera jako oporu, může vztah chtít opustit nebo si tyto vlastnosti najít "bokem" u někoho jiného.

Přílišné riskování - Zajíc si musí vše promyslet, neměl by se do ničeho vrhat po hlavě

Boje a konflikty - pokud se dostanete do nějakého konfliktu, raději vycouvejte. Zajíc nerad bojuje a boje ho hodně vyčerpávají.

Individualismus - nemyslete jen na sebe, síla Zajíce je v jeho spolupráci v rámci kolektivu.

Manipulaci a zneužívání vaší dobroty - Zajíc je takový dobrák, že se nechá zneužít pro cokoliv, co by mohlo pomoci druhým. Těžko se mu říká ne. Dejte si pozor, abyste si na bedra vzali jen tolik, kolik můžete zvládnout. Stejně tak myslete na lidi okolo vás a nenakládejte jim více, než mohou zvládnout.

Lhaní a uhýbání - Zajíc raději lže, nebo se vyhýbá odpovědi, než by šel do konfliktu. Nemyslí to zle, prostě mu to přijde jako nejjednodušší cesta. Protože tento rok vládnou přísné energie, které mají v mottu "Pravda a upřímnost", tak se zaječí "kličkování" nemusí s dobrou potázat.


Energie měsíce vždy pociťujeme silněji než energie roku. Ta je ale v dlouhodobém působení vždy silnější. Proto to letos Zajíček nebude mít jednoduché a je potřeba jeho energii co nejvíce podpořit silou rodiny, lásky a pevného zázemí ve vašem životě.


Přeji vám krásný víkend,

Marie ❤️


Comments


bottom of page