top of page

Jak na jarní únavu?

Odkloníme se od předpovědí na rok 2021 pro jednotlivá znamení, protože se děje něco mnohem důležitějšího! :-) Dnes se nám změnily energie z individuálního Tygra na společenského Zajíce a jarní energie si upevňují svou vládu na zemi.

Nevím jak vy, ale já jsem včera běhala po baráku jak utržená ze řetězu, dodělávala jarní věnec na dveře, zametala a uklízela před vchodem a instalovala rozkvetlé petrklíče a ozdůbky pro přivítání jara. Sluníčko svítilo a já jsem se cítila nabitá až do večera a byla jsem až smutná, že ten krásný den končí. Je to tu. Energie, díky které se začínají sněženky, bledule, krokusky a narcisky drát ze země ven, propukla v plné síle.


Pokud jste přes zimu neodpočívali, přetěžovali se a nedodržovali "zimní spánek", mohou vás jarní energie úplně semlít. Jaro je nádherné, ale všechno má svůj rub i líc. Jarní energie vám mohou dodat spoustu energie, ale pokud nejste dost silní, nebo se tzv. "urvete z řetězu", mohou vás úplně vycucat.


 

Ale nebojte, existuje jedna pomůcka, která vám pomůže svoji energii udržet a zachovat. Je dost jednoduchá :-)


Když budete cítit únavu, odpočívejte. Svému tělu bychom měli naslouchat celý rok a neměli bychom se nikdy nutit do aktivity, když nám síly schází. Ale na jaře je to prostě nutnost nad nutnost. Na jaře "sejeme", na podzim "sklízíme". Jak bychom mohli úplně vyčerpaní zaset dost na to, aby nám letošní úroda vydržela od sklizně až do dalšího jara? Špatně.


 

Rozhodla jsem se tento článek dnes upřednostnit před jinými tématy, protože nás teď čekají na únor extrémně vysoké teploty. A z naprosté nečinnosti, z doby, kdy ještě před pár dny ležel na zemi sníh a bylo mínus 10, nás letos jaro probouzí tak trochu šokem.


Jak tedy nepřijít o svou energii?


  • Nepodceňujte energii slunce a i když nám sluníčko přes zimu hodně chybělo, dlouho se mu nevystavujte, pěkně to dávkujte, aby vás moc nevyčerpalo.

  • Dávejte si pozor na vítr. Jakmile bude větrnější den, tak i přes vyšší venkovní teplotu, neodhazujte kabát nebo svetr. Vítr je nositelem tisícera nemocí a hlavně na jaře bychom se před ním měli chránit. Hlavně zadní část krku a bedra. Šálu můžete vyměnit za jarní šátek, ale rozhodně nechoďte s odkrytým krkem.

  • I nadále jezte pravidelně dlouhé vývary. Pokud je pravidelně nejíte a přepadne vás únava, pak si uvařte vývar hovězí (pro ty, kteří ví, že si v zimě moc neodpočinuli) nebo vývar kuřecí (pro ty, kteří v zimě odpočívali a teď se jen přechodně vyčerpali).

  • Odpočívejte, když budete cítit únavu. I když bude venku nastokrát krásně a kamarádi vás budou tahat na výlet, pokud budete unavení, tak si dejte raději jen malou procházku a pak doma odpočívejte. Důvěřujte svému tělu a tomu, co vám vysílá za signály :-)


Začíná nejkrásnější období celého roku a hlavně období ze kterého energeticky můžeme nejvíce profitovat, tak se pořádně chraňte, abyste o tuhle příležitost nepřišli a zbytečně neonemocněli. Pokud máte dost energie, užívejte si krásné počasí, choďte na procházky a radujte se ze sluníčka.Krásný jarní víkend a myslím na vás,

Marie.

Comments


bottom of page