top of page

Korona není konec

Ocitli jsme se v situaci, kterou většina z nás nepamatuje. Panika ovládá i ty nejsilnější z nás a strach se zavrtává pod kůži stejně jednoduše jako chlad zalézá pod kabát.


Sklouznout do pasivity je teď příhodné. Hodně z vás nemůže jít do práce, do fitka, na pivo s kamarády. Možná máte pocit, že přicházíte o svou podstatu, o svou svobodu a možnost řídit vlastní život podle sebe. Možná máte pocit, že teď není pro co žít.


Věřte mi, že schopnost řídit vlastní život jsme neztratili. My nejsme naše práce, my nejsme naše společenské aktivity. Kdo jsme, nedefinuje to, že chodíme 4x týdně do fitka. Svobodu si tvoříme sami v sobě a žádná omezení zvenku ji nemohou ohrozit. Neplačme nad omezeními, která přišla, využijme situaci k tomu soustředit se na to, na co jsme třeba v každodenním zápalu neměli čas nebo náladu.


 

Z pohledu zákona karmy je externí omezení svobody člověka jasným signálem - člověče tudy ne. Nejdeš svou cestou, takže ti vesmír vezme to, co miluješ nejvíc. Svobodu dělat si, co chceš. Zamysleme se, proč jsme se do této situace dostali. Nenadávejme na nepřízeň osudu, buďme vděční za to, že nás omezuje "jen" tento virus. Další karmické nápravné prostředky jsou totiž daleko přísnější...


S veškerou pokorou, kterou cítím k naší zemi a životu na ní tedy musím říct, že v tomhle období nevidím katastrofu, ale příležitost.Příležitost zjistit, kdo skutečně jsme, jak si vážíme jeden druhého, jak dokážeme fungovat i bez výdobytků, na které jsme si za poslední léta tak jednoduše zvykli...


musím říct, že i já jsem zpohodlněla a zvykla jsem si na komfort, který nám naše klidná země a doba přináší...


Vím, že energie tohoto roku nás svádí k tomu bojovat se vším. Proti nařízení vlády, proti lidem, kteří ho bojkotují, proti sousedovi, který nedodržuje karanténu. Je velice těžké se těchto energií zbavit, protože tu s námi prostě jsou. Ale i když je to velmi těžké, pokuste se současnou situaci prostě přijmout. Lidi okolo nezměníte, ani naši vládu nezměníte. Můžete změnit sebe a svůj přístup, můžete přijmout, že svět je takový jaký je a respektovat ho. Věřte mi, že se vám uleví a celé toto období zvládnete snadněji.


 

Energie boje bohužel velice silně posiluje emoci, která nás dokáže úplně paralyzovat. Ano, je to strach. Ten našeptávač, že už nikdy nic nebude stejné, že se budou muset věci změnit, že na to nejste připraveni, že nevíte, co bude zítra. Se strachem také nebojujte. Nastavte své tělo sluníčku - zdravotní procházky zakázané nejsou, udělejte si doma radost oblíbenou hrou, nebo oblíbeným filmem, jestli máte zahrádku, hrabejte se chvíli v zemi (pozor i když bude v příštích dnech teplo, pořád si chraňte záda a krk, jsme v energii dřeva a vítr v těle umí udělat pěknou neplechu), meditujte, vychutnávejte si jídlo, oblékněte se do červené, pijte teplou vodu, zatancujte si na oblíbenou písničku v obýváku atd. :-)


A prosím ... dávejte najevo své emoce a neodsuzujte ostatní, když je projeví. Strach, smutek, vztek...všechno to teď musí ven, tak to nechte ven plynout a od všeho se očistěte.


Dnes byl nádherný den a já doufám, že jste si ho co nejvíce užili bez ohledu na to, co se děje okolo nás. Já jsem byla na zahrádce a hrabala se v zemi - krásně mě to zastabilizovalo a pobyt na sluníčku byl jako vitamínová injekce :-)


Myslím na vás, Marie.

Comments


bottom of page