top of page

Máme na výběr?

Nacházíme se v době, která nás toho může hodně naučit.


Vše začalo novým kovovým dvanáctiletím v roce 2020. Kovová Krysa tehdy začala psát kovovým perem naši novou budoucnost. My všichni, kteří umíme číst z tabulek čínským mistrů, jsme věděli, co přijde a stejně tak víme, že není cesty zpět. Už nic nebude stejné. Přišel čas osekání nepotřebného, abychom v roce 2033 vstoupili očištění do dvanáctiletí vody a vykročili s vodní Krysou na cestu transformace.Je teď jen na nás, jaká naše společná budoucnost bude. A já stále věřím ...


Nemyslím si, že mír je iluze. Moudrost východního učení nám ukazuje, že si můžeme vždy vybrat. Přijetí nebo boj. MŮŽEME SI VYBRAT. To, že na světě stále existuje násilí a války, je jen důkazem toho, že stále většina volí boj.


Boj o moc, ego, nenávist... všude okolo nás. Hlavně na sociálních sítích. Jakoby nikdo neměl právo na svůj vlastní názor. V podstatě neexistuje konstruktivní debata. Víte, když někomu spočítám korelát (porovnání dvou osobních typologií), tak se tam může objevit na některé z úrovní tzv. ovládání. To znamená, že jeden energeticky dominuje nad druhým. Vznikají třenice a hádky. Ale když se z těchto hádek umí oba poučit, pak díky nim vzniká nová kvalita a oba dva společně rostou.


To by bylo fajn, kdyby to takhle mezi lidmi fungovalo. Kdybychom takhle mohli společně růst. Místo toho si nadáváme, obviňujeme se navzájem a stagnujeme. Ale proč? Vždyť neexistuje jedna velká pravda a neexistuje dobro a zlo. Svět není duální, svět není černobílý.


 

Nevěřím, že mír je jen iluze.


A pokud v této chvíli nežijeme ve společnosti, která chce růst a k míru postupovat, pak ho hledejme sami v sobě. Nenechme se strhnout nenávistnou atmosférou a nenechme zadupat svou krásnou jedinečnost do země.


Říkejme, co si myslíme a pokud nejsme dost silní, abychom ustáli osobní útok, mlčme, tím nic nezkazíme. Žijme a radujme se s z každého dne. Nechme naše srdce, ať nás vede, my jsme tvůrci našeho života, ne náš rozum a šílené ego, které chce za každou cenu vyhrát.

Ale nebuďme pasivní. Když vidíme útok vůči lidské bytosti, dejme jasně a nahlas najevo, že to není v pořádku. Ale zkusme to udělat s klidem, jen jako prosté konstatování faktu. Najděme rovnováhu mezi mlčením a neustálým prosazováním své pravdy.


Nenávist plodí jen další nenávist, násilí plodí jen další násilí. Zkusme být těmi, kteří z toho kruhu vystoupí, i kdyby jen na chvíli.


Volte si koho chcete, stejně vás budu mít ráda.

Comments


bottom of page