top of page

Mezidobí země - co udělat pro naše zdraví, 1. část

Jak jsem psala v minulém příspěvku, mezidobí země je období, ve kterém se dostáváme do rovnováhy, energie nás pěkně uzemňují a měli bychom NABRAT SÍLY na následující období. Letošní mezidobí (do 8.8.) je opravdu velice důležité, protože následující období kovu bude silné a náročné, prosím, myslete na to a nepřepínejte svoje síly.


Cítíte ráno, že byste si ještě potřebovali přispat, ale chcete si zacvičit? Zacvičte si jindy a spinkejte! Máte jít večer na párty, ale raději byste si lehli na gauč, protože jste ráno uběhli 10 km? Zrušte to a lehněte si na gauč! Prostě POSLOUCHEJTE, CO VÁM ŘÍKÁ VAŠE TĚLO a vaše intuice. Ta teď bude hezky zesílená energií země, takže jí můžete věřit a věře, že ta to s vámi myslí vždycky dobře :-)


Ovšem pozor, pozor, ne že se budete celý měsíc válet doma na gauči, protože se vám nic nechce 😁 To je úskalí energie země - může vás trochu "zavalit" a můžete mít pocit, že se vám NIC NECHCE. Naučte se rozlišovat, kdy se z gauče nechcete zvednout, protože jste k němu už trochu přirostli a kdy je to proto, že tělo potřebuje odpočívat. A když přijdete na to, že je to jenom lenost, zařaďte si do denního programu jednu nebo dvě věci, které odteď budete dělat každý den ve stejnou dobu...tyhle RITUÁLY vás rozpohybují a těžkou tíhu země oslabí.A protože je období země skvělé pro to nacházet ODPOVĚDI NA NAŠE OTÁZKY, zkuste si ve vybraných situacích odpovídat na otázku PROČ, dokud nedojdete k jasné odpovědi. Někdy vás konečná odpověď může hodně překvapit, protože si prvotní impuls k našemu chování nemusíme už ani pamatovat.


Proč se mi nechce vstávat? Protože mě všechno bolí... Proč mě všechno bolí? Protože jsem včera uběhla 10 km. Proč jsem uběhla 10 km? Protože chci zhubnout do plavek. Proč chci zhubnout do plavek? Protože si myslím, že jsem tlustá... Proč si myslím, že jsem tlustá?

Protože mi to řekl kolega v práci...


Dostáváme se k jádru "problému" a víme, že: 1) příště řekneme kolegovi, ať jde se svým pozorováním k šípku 2) budeme běhat zodpovědně a tak, abychom svoje tělo nabudili a ne totálně vyčerpali


Důležité je dopátrat se k REALITĚ, k tomu, kde je doopravdy zakopaný pes a pak s ním pracovat.


 

Každá bolest, ať je na fyzické nebo na mentální úrovni pro nás znamená ÚNIK ENERGIE a proto bychom se těmto situacím měli vyvarovat. Nepřetěžujte svoje tělo, sportujte tak, abyste cítili příjemnou únavu a ne natažené svaly. 👍


Na mentální úrovni je to o to těžší, protože většina z nás dovolí našim emocím, aby nám ubližovaly a neumíme s nimi efektivně pracovat. A protože je energie země energií přijetí, zkuste v tomto období věci více PŘIJÍMAT.


Přijměte samu sebe takovou jaká jste.


Přijměte svoje emoce a svoje myšlenky. Každý z nás se někdy chová neurvale, manipulativně, myslíme na nehezké a negativní věci.

BUĎME K SOBĚ LASKAVÍ, stejně jako je matka země laskavá ke svým dětem. Odpouštějte si svoje negativní emoce a negativní myšlenky. Neznamená to, že jste zlý člověk, každý takové myšlenky a emoce máme! Jen je nechte, ať proběhnout a už se jimi nezabývejte. Stejně jako když zakryje slunce černý mrak a pak ho odfoukne vítr. ❤️ VY JSTE TO SLUNCE a nepřestáváte zářit ani když vám hlavou projde škaredá myšlenka.


Když necháte vaše myšlenky jen tak lehce proplouvat hlavou, nestane se vám, že byste se na nějaké zacyklili. To je obecně nežádoucí, ale v mezidobí země si tím zaděláváte na nehezké problémy. Tímto cyklením si energii země ZABLOKUJETE a tyhle bloky se pak přenášejí na fyzickou úroveň. Šamani tvrdí, že se tyto bloky usazují do tzv. energetického pole kolem našeho těla a z něj už se pak velice těžko odstraňují. Lepší je preventivně tyto bloky netvořit a když přijde nějaká zlá nebo nepříjemná myšlenka, nebo emoce, říct si: "jo, tak tady tě máme...tak zase můžeš pokračovat dál, my tu na tohle nemáme místo".


Nebojujme, přijímejme.


Jste nuceni se rozhodnout, ale nechce se vám do toho? Sedněte si někam do klidu, do naší jeskyně a napojte se na naše vyšší já. To je pořád s námi, snaží se nám často radit, ale protože jsme ho přehlušili naším egem a rozumem, tak se s některými z nás už ani kontaktovat nepokouší. Naše vyšší já ví nejlépe, jakou cestou máme jít. A když poprosíte o pomoc, odpoví vám, nebojte. 🙏Celkem máme tři velké ZDROJE ENERGIE pro naše tělo. Největší zásobárnou je tzv. prenatální ČCHI. Pokud žijeme v souladu s naším astrotypem, nevysilujeme se chováním, které pro nás není přirozené a žijeme zdravě, vydrží nám tahle zásobárna velice dlouho. Klidně můžeme říct, že věk okolo 120 let není problém.


Dalším zdrojem energie je VZDUCH a STRAVA a pokud se hezky hýbáme a jíme zdravě, máme pořád dostatek energie se k tomuhle věku dostat a žít celou dobu kvalitním životem.


Bohužel hodně lidí se svojí přirozenou energií bojuje, nebo ji potlačuje a snaží se žít ne podle sebe a své intuice, ale podle rozumu, který naprogramovali RODIČE, SPOLEČNOST A MÉDIA. K tomu přidejme nezdravý životní styl, nedostatek spánku, stres, přemíru alkoholu, cigarety a drogy a je nám jasné, že už ve třiceti se cítíme vyždímaní jako kus hadru.


Náš zdroj energie čchi si už sice v takové chvíli neobnovíme, ale můžeme zamezit dalšímu vyčerpávání orgánů, které bude následovat, když svůj životní styl nezměníme. Když začneme žít podle naší typologie a potřeb našeho těla, můžeme energii získávat alespoň dodatečně ze vzduchu a ze stravy tak, abychom se hezkého věku dožili. 🙏


 

Všímejte si jak DÝCHÁTE! Dýcháte mělce, do hrudníku, nebo pěkně zhluboka i do bříška? Každý den si najděte aspoň minutu na to, abyste se pořádně prodýchali. Vhodná jsou na to dýchací cvičení pana Wim Hofa, meditace zaměřená na dech, nebo jakékoliv jiné cvičení při kterém budete pracovat se svých dechem.


CVIČENÍ je velice důležité, protože zbavuje naše tělo energetických bloků a posiluje naše svaly. Ty pak mohou lépe nést naši váhu a podepírat naši kostru. Když se k tomu i správně protahujeme, zamezíme tomu, že budeme napjatí a hrudník budeme mít stažený tak, že i kdybychom chtěli, tak se stejně pořádně nenadechneme. Super je jóga a ideální je i s odříkáváním jednotlivých manter, protože teprve pak se naučíte krásně prodýchat :-) Dál mohu z osobní zkušenosti doporučit Tai Chi nebo Qi Gong.


Dech používejte i při emotivních situacích. Když se nebudete cítit dobře, zhluboka se nadechněte a negativní emoce vydechněte ven.


A protože je toho opravdu hodně, tak si část o jídle nechám na příště, důležité ale bude jíst stravitelná jídla a vynechat přepalované tuky, tak už na tom můžete začít makat.

Krásný deštivý den, přeje Marie ❤️


Hozzászólások


bottom of page