top of page

Ohnivá smršť je tu!

Jedny z nejaktivnějších energií celého roku jsou tu! Ohnivý kůň vběhl do našich životů a nevím jak vy, ale já jako bych se po týdnu probudila po narkóze a vůbec nevím, kam ten všechen čas zmizel. Díky energii Krysy - energii roku 2020 - jsou teď energie ještě o to rychlejší a překotnější. Potkaly se nám tu dvě energie naprosto odlišné - Krysa je naprostým opakem Koně a energie mezi nimi pěkně jiskří :-) Nebude to tedy žádná nuda a až do 21. 6. bychom se měli připravit na pořádnou jízdu.Kovová Krysa bude teď trochu méně hrozivá a přísná - oheň ovládne tvrdý kov a zahřeje studenou vodu, takže se budeme cítit volněji a veseleji. Ale ve spoustě věcí se bude s Koněm o svoji vládu přetahovat, takže si někdy budeme připadat jako že nevíme, kudy kam. V jednu chvíli budeme chtít jet na výlet a za pár hodin si řekneme, že bychom asi raději zůstali doma.


 

Stále se nacházíme v období ohně, stále máme energii letící hvězdy, která nás nutí zamýšlet se sami nad sebou. V tomhle nám hodně pomohl Had, Kůň na nějaké cesty do hlubin naší duše z vysoka peče. Ten chce běhat po pastvinách a užívat si přítomný okamžik :-) Pokud z naší letící hvězdy ještě budeme chtít tzv. něco vytřískat, tak se budeme muset opravdu vědomě a plánovaně zavřít do naší jeskyně, protože Kůň nám bude pořád našeptávat, ať jdeme radši s kamarádkou na dvojku bílého a na nějaké meditace se vykašleme.


Tohle období bude hodně o SVOBODĚ. Díky bohu, že omezení spojená s koronou jsou zmírněna natolik, že můžeme jít ven, kdy chceme, nakupovat kdy chceme, scházet se s přáteli, kdy chceme. VOLNOST je pro nás teď extrémně důležitá, protože to je přesně to, co Kůň potřebuje. A když mu volnost dáte, tak vás donese tam, kam ukázal Drak na mapě vašeho života prstem. Proto bylo tak důležité rozmyslet si všechny možnosti, jak chcete v životě dál pokračovat, Kůň už nic nevymyslí, ten jen poběží, kam ho nasměrujete a bude se u toho náramně bavit :-)


Tady pozor na to, že oheň potřebuje vedení. To se Koňům nemusí vždy líbit, ale když pochopí, že je to pro jejich dobro, pak vás teprve donesou bezpečně do vašeho cíle. Bez vedení je Kůň nezvladatelný a paličatý. A nikdy nás nedonese tam, kam chceme my, ale tam kam si usmyslí on. Takže i v tomto radostném období, plném zábavy a užívání si, dodržujme alespoň nějaká pevná pravidla a zásady, abychom neztratili ten správný směr a využili energii Koně co nejefektivněji.


 

Energie Hada byla extrémně vhodná pro vzdělávání se a učení. Na to teď zapomeňte. Kůň na nějaké knížky a intelektuální hovoru není zvědavý, jen ho tím rozladíte. Pro Koně je ideální nezávazné ŽVATLÁNÍ A TLACHÁNÍ o ničem. Tady narazíme na rozdílnosti mezi energiemi roku a měsíce. Krysa taky ráda mluví, ale ta na rozdíl od Koně ráda mluví k věci, vždycky se něco chce dozvědět a na oplátku nějaké ty informace předat. Takže když budete venku ve společnosti, je možné, že se můžete rozdělovat na dva tábory, podle toho, jak na každého jednotlivé energie působí. Je dobré to vědět a když vás bude kamarád dožírat tím, že se s vámi nechce bavit o aktuální politické situaci a vykládá vám o tom, jak báječně chutnal ten koláč, co mu upekla manželka, hold se s tím smiřte a vězte, že s tím stejně nic nenaděláte :-)


Kůň bude štěstím bez sebe, když ho vypustíte mezi lidi. Jako fakt štěstím bez sebe. Bude se hezky natřásat, pohazovat hřívou a nechá se zbytkem světa pěkně obdivovat. Tendence k tomuhle chování budou mít hlavně lidé, kteří mají energii Koně na některém řádku ve svém astrotypu. Budou více toužit po pozornosti a pokud nemáte sami sebe dostatečně srovnané, mohou vás i dost iritovat. Kůň který není tzv. ochočený, který nemá vedení od někoho, kdo ví jak na něj, se pak může chovat až zle, doslova v některých situacích kope okolo sebe. Když se dostanete do této situace, raději odejděte. Kůň je v afektu natolik silný, že máte jen malou šanci na to ho ustát.


 

Velký rozpor mezi energiemi roku a měsíce nastává v tom, že Kůň by nikdy neměl dělat nic, co už je předem naplánované, protože ho to obírá o radost z objevování, radost z dobrodružství. Na druhou stranu Krysa potřebuje vědět každý další krok na své životní cestě, jinak se zastaví a dostaví se strach. Takže jak vidíte, tady bude rozumné jít zlatou střední cestou, kdy sice nebude spokojené úplně ani jedno zvířátko, ale ani jedno nebude ani úplně frustrované. Takže když jedete třeba na výlet, naplánujte si cestu tak, aby měla jasný itinerář, ale nechte si v programu místa na spontánní zastávky na zajímavých místech.


 

Nacházíme se v období lásky a vášně, Kůň v tohle chladnou Krysu překecá, takže si užívejte letních lásek a doma v partnerství se soustřeďte na věci, které oba rádi děláte společně. V červnu vás to musí doma bavit. Kůň je nestálý a když ho to doma nebude bavit, tak se taky může poohlédnout někde jinde. Takže si užívejte a milujte se. Pozor na to, že letos je ve vztazích velký sklon ke konfliktům, když se k tomu přidá ještě paličatý a někdy egoistický Kůň, může být zaděláno na pořádnou hádku. Kůň pro lásku obětuje vše, takže využijte tuhle jeho vlastnost a v červnu prostě nic neřešte, na řešení nebudou ty správné podmínky.


Dělejte co, vás baví a co cítíte, že je pro vás v danou chvíli to správné. Kůň má silnou intuici a duchovní napojení na nebesa, takže mu můžete věřit víc, než své hlavě. Přestaňte přemýšlet a jen naciťujte. Hlavně něco dělejte! Ani Kůň ani Krysa nemají rádi nečinnost, pořád potřebují běžet někam dál. Neseďte doma a buďte venku, běžte na procházku, cvičte a sportujte. Setkávejte se s přáteli na neformálních akcích, nebo se domluvte na příjemný a nenucený piknik v parku. Netlačte na pilu a dělejte věci na pohodu.


 

Dávejte si prosím velký pozor na své zdraví. O energii ohně mluvím vždy jako o energii, kterou si do života potřebujeme přidávat, ale teď jsme v období ohně nejsilnějšího a na ten si musíme dát pozor. Kůň s Krysou nás budou tlačit do neustálé aktivity a někteří s nás se budou cítit tak nastartovaní, že nebudou mít ani pomyšlení na nějaký odpočinek a pojednou téměř nonstop. Je potřeba vědomě odpočívat! Když to sami neumíte, dejte si upozornění do kalendáře, že je čas na odpočinek. Silný jangový oheň sám odpočívat neumí, takže se pro odpočinek musíme rozhodnout za něj.


O ohni se říká, že ho stačí jen troška, aby zapálil les. Na to myslete také. Není potřeba energii ohně podporovat tak jako třeba v zimě. Představte si, že ve sněhu zapálíte ohýnek - krásně si u něj zahřejete zkřehlé prsty a brzy zase sám vyhasne. Když si stejný oheň zapálíte uprostřed léta v pravé poledne ve vysušeném lese, jak se u něj budete cítit? Teplo, které budete vnímat, bude nesnesitelné a ještě bude vysoká pravděpodobnost, že se jiskra přenese vzduchem mimo ohniště a vy ještě nakonec uhoříte v hořícím lese.


Takže pěkně s mírou, až bude venku 30, počkejte s ohnivými aktivitami - zapalování ohně, běh, aerobní cvičení, sex, konzumace alkoholu - na večerní chládek. Ochráníte tak svoje srdíčko před přílišnou zátěží :-)


Krásný den přeje Marie :-)

Comments


bottom of page