top of page

Proč na sobě pracovat?

Podle čínského učení Ham Yu všechno, co se nám v životě děje, ovlivňuji já jako člověk, okolní prostor a nebesa. Nebesa si představme jako vyšší instanci, která si s námi může dělat, co se jí zamane. A většinou se nám tyhle hrátky moc nelíbí - nebesa totiž slitování neznají a dělají si s námi, co uznají za vhodné.

 

Každá část (Člověk, Prostor, Nebesa) má stejnou váhu - 33 procent - představme si každé procento jako minci. A protože nám nebesa dodávají nejistotu a nepředvídatelnost, berou nám kontrolu nad naší budoucností, je naším cílem získat nad nimi převahu a získat kontrolu nad svým životem.


A tu získáme jen tím, že dostaneme sebe i prostor do co největší harmonie - získáme co nejvíce mincí.


Váhy našeho života mají dvě misky - misku "mám život pod kontrolou" a misku "řítím se a nevím, kam". Představte si, že na misce "řítím se a nevím, kam" už leží 33 mincí od vrtošivých nebes. Takže naším cílem je přihodit na druhou misku mincí více, aby se jazýček vah přiklonil na naši stranu, na stranu kontroly nad životem.


 

Co znamená fungovat v maximální harmonii?


Na své duchovní maximum, do naprosté harmonie, do stavu osvícení se dostal např. Buddha. Ten si mohl na svou misku přihodit za sebe jako za člověka určitě celých 33 mincí. My ostatní se pohybujeme snad v polovině jeho potenciálu. Každá změna v této úrovni je bolestivá a zdlouhavá a i když začnete ve dvaceti letech, může to být běh na celý život.


Co se týká prostoru, tady je to jednodušší. Změna prostoru zas tak moc nebolí. Když se začnete řídit radami Feng Ren Shui a uzpůsobíte svůj domov energiím tak, jak to mají rády, pak se k maximu můžete velice dobře přiblížit.


Ale zase se dostáváme k otázce PROČ?


"Proč bych na sobě měla pracovat? Stačí si přizpůsobit byt podle Feng Shui, shrábnout za prostor třeba 30 mincí a mě pak stačí jen další 4. To se přece nemusím vůbec snažit..."A jsme opět u reinkarnace. Reinkarnace je spjata s karmou a zákony karmy nám říkají: co uděláš, vrátí se ti. Liší se názory na to, jestli dokáže karma fungovat i v rámci jednoho života, ale všichni se shodují, že funguje mezi jednotlivými životy.


A jsme u jádra pudla, u přijetí zodpovědnosti za vlastní život. Když si představíme, že naše činy sice nebudou mít následky v tomto životě, ale že se bič karmy okolo nás obtočí v některém ze životů následujících, tak už je to důvod k zamyšlení. Zákony karmy jsou přísné a neměnné, nebesa tu nejsou od toho, aby nám pomáhala, vesmír není na naší straně, Vaše pocity a motivy jsou jim zhola jedno. Jediné na čem záleží je nekonečný cíl dosažení dokonalé harmonie a dodržování zákonů karmy.


 

Je to vlastně velice jednoduché. Např. vrazi se narodí v dalším životě (a to budou ještě rádi) někde ve spodních vrstvách lidského společenství, v chudobě. Pokud se rovnou nereinkarnují do zvířecí říše nebo ještě hůře - do jedné z nehmotných říší, kterou různá náboženství nazývají jednotně peklem. Stejně tak se vám vymstí závist, lakota, krutost, hněv nebo arogantnost. Každá z těchto vlastností v dalším životě způsobí nemilé následky. Je potřeba za to přijmout odpovědnost a pochopit, že za všechno si vlastně můžeme sami - v dobrém i špatném slova smyslu.


 

"Proč na sobě tedy pracovat?"


Zlepšíte si současný život a převezmete kontrolu nad svou budoucností

Budete si očišťovat karmu pro další životy

S přibývající harmonií ve svém životě se zbavíte strachu, nenávisti, vzteku ...


A to vážně stojí za to.


Comments


bottom of page