top of page

Stydíte se za své emoce?

Co o nás říkají naše emoce? Co říkají o tom, jací jsme lidé? Nic. To co cítíme a jak věci prožíváme, neříká nic o tom, jací jsme lidé. Jestli jsme dobří nebo špatní, nic takového neexistuje.


Celou zemí se žene vlna solidarity, fotky spoluobčanů s rouškami plní internet. Láska a tolerance na straně jedné. A co musí udržovat rovnováhu na straně druhé?

NENÁVIST a VZTEK 🙈Už jste v posledních dnech pocítili to bodnutí u srdce? Když jste v obchodě stáli za někým bez roušky? Když jste viděli někoho kašlat s nezakrytými ústy? Když jste si přečetli na internetu článek o tom, jak lidi nezodpovědně po příjezdu z Itálie ignorují karanténu? Nebo když chcete rodině udělat posilující vývar a nemůžete kvůli těm, kteří ve velkém vykupují obchody. Když si nemůžete objednat svoje vitamíny, protože se teď najednou všichni začali starat o svoje zdraví i když až doteď jim bylo úplně ukradené. A to všechno na úkor ostatních...🤬

Už jste cítili to bodnutí, které sevře celý hrudník a vy chcete křičet. “Proč to děláš?!!!! Já jsem přece zodpovědná, proč ty ne???”

Postoje a skutky jiných nezměníme. Stejně jako ovlivňují emoce nás, ovlivňují i je. Už jste byli někdy v situaci, kdy jste s někým bojovali a bojovali, on vás ponižoval a ubližoval vám, až jste bojovat přestali a přešli do pasivity? 🥺Tam je bezpečí, tam na nás nikdo nemůže, není tam strach, nezajímají nás tam ostatní lidé. I to může být důvod pro nezodpovědné chování. Stejně jako nepřiznaný strach, který ostatní nutí stáhnout se do vlastního světa. Tak se na to můžete zkusit dívat, pokud víte, že jste připravení na odpuštění ❤️

Pokud ne a někdo vás dostane do stavu nenávisti nebo vzteku, jen to nechte proudit ven. Je jaro, vládnou nám dřevěné energie a vztek k nim patří. Ale musí jít ven. Nesmíte ho zadržovat! Ta energie se začne uvnitř vás obracet proti vašemu tělu a v době, kdy máme budovat imunitu, to není to pravé ořechové 🙏 Jen to hezky řekněte. “Pěkně mě štve, že nemáte roušku!” “Sousede, naštvalo mě, že si chodíte venku, když máte nařízenou karanténu!” Neduste to v sobě! Přijmout svět takový, jaký je, dá někdy zabrat, tak se nesnažme potlačovat emoce, které ještě nemáme zpracované. Ven s nimi. Když u toho zachováte slušné vychování, bude vám o to lépe, ať už bude reakce jakákoliv.

 

Pokud to neumíte říct přímo jemu, počkejte pěkně do klidu a pak si od plic zařvěte. Vykřičte to ze sebe všechno ven! Klidně si i bouchněte do polštáře.


A pak to nechte být.


Nechte vztek a nenávist odejít ❤️🙏

Hodně sil v této transformační době přeje Marie ☀️

Comments


bottom of page