top of page

Kohout v roce 2021

Jaké podmínky jsou nastaveny v roce 2021 pro perfekcionalistického Kohouta?


V roce 2021 vládne "kovový" Buvol (Buvolova přirozená energie je voda). Koktejl energií je pro Kohouta příznivý a když si vše správně nastaví, čeká ho dobrý rok. Pojďme se vztahu Kokouta a Buvola podívat na zoubek.
 

V čem jsou si Kohout s Buvolem podobní

 

  • Jsou spolehliví a zodpovědní

  • Jsou velice pracovití

  • Někdy se chovají jako sloni v porcelánu, dokážou být až agresivní

  • Jsou mistry, pokud se věnují jedné věci

  • Mají svou hlavu a spoléhají sami na sebe 

Tyto vlastnosti u vás budou mít tendenci se intenzivněji projevovat

 

  • Velký pozor si dejte letos v práci. Kohout i Buvol jsou "dříči", motivuje je dobře odvedená práce a ten, kdo tuhle vlastnost odhalí, je může velice jednoduše zneužívat. Takže si nastavte svoje hranice a nenechte si skákat po hlavě. Stejně tak se nemusíte přetrhnout doma, i když si myslíte, že vše zvládnete a uděláte to ze všech nejlépe, myslete na svoje zdraví a zapojte do domácích prací i zbytek rodiny. Na druhou stranu je letos velice vhodná doba na prokázání vašich kvalit, můžete se vrhnout na zodpovědnější práci a šéfovi ukázat, že za povýšení stojíte.

  • Na druhou stranu je letošní rok vhodný pro to udělat "velký kus práce". Buvol je pracant a bude vás tlačit do vyšších a vyšších výkonů. Na to si dávejte velký pozor, nejvíce workoholiků je mezi Kohouty. I když pojedete na vlně energie a budete mít pocit, že můžete pracovat od nevidím do nevidím, myslete na to, že nic není zadarmo. Vaše energie není silná a potřebujete si dělat pravidelné přestávky. Vaše touha po dokonalosti vás může dostat opravdu až na pokraj vašich sil. Je tedy velice důležité, pokud se budete cítit jen trochu unavení, hned práci přerušte a dejte si pauzičku, projděte se, odreagujte se. Dokonalost neexistuje, ale pokud by existovala, pak byste byli na stupních vítězů, nemusíte se bát, že by si o vás někdo myslel cokoliv jiného.

  • Dávejte si pozor na to