top of page

Tréma je téma


"Miláčku, prosím tě, můžeš mi říct, proč si tohle pořád dělám?" kvílela jsem do telefonu svému muži těsně před vystoupením na Festivalu Evolution minulou sobotu. Byla jsem rozklepaná, nervózní a nejraději bych se viděla někde úplně jinde.TRÉMU mám, kam moje paměť sahá. Dodnes si pamatuji, jak se mi třásly ruce, když jsem vystupovala se svým klavírním představením před plným sálem. A to je dost problém, když od těch rukou závisí, jaký výkon předvedete. 😅


I teď si dokážu vybavit, jak jsem to nenáviděla, jak šíleně jsem se bála a přísahám Bohu, že kdyby mi dal někdo na výběr, tak bych se zahrabala doma do peřin a na pódium by mě nikdo nedostal.


 

Tak proč teď, když na výběr mám, si sama dobrovolně takovou situaci vybírám? 🧐


☯️ Vím, že na to mám. Ano, doposud jsem tak nežila, ale z mého pravého potenciálu se nevykecám. A když je v mém potenciálu vedení ostatních, tak hold potřebuji zkoušet vystoupení před lidmi, abych se mohla konečně postavit do své pravé síly.


☯️ Vím, že je to jen otázka pevné vůle. Když vím, jak mám žít, abych byla silná a spokojená, tak je u mě otázkou pevné vůle to zvládnout. A pevnou vůli mám v mé osobní typologii hodně silnou, takže vím, že to zvládnu.


☯️ Vím, odkud moje tréma pramení. Vím, které energie v sobě potřebuji kultivovat, abych se tolik netřásla a nebyla tak nervózní. A i díky tomu bylo pro mě mé druhé vystoupení na festivalu příjemnější než to minulé.


☯️ Miluji předávat své vědomosti. I když jsem nervózní a rozklepaná, tak na konci cítím obrovské naplnění a euforii. Dělám totiž něco, co miluji a co je smyslem mého života.


Super je, že i když jsem celou dobu cítila, jak se mi na pódiu klepe hlas, tak ze záznamu to skoro nebylo poznat. UF! A vím, že to příště bude lepší a pak zase lepší a postupně se ze mě může stát opravdu skvělý prezentující, protože potenciál pro to mám. ❤️🙏


Každý z nás je unikát.


Na konzultaci se mnou se dozvíte, v čem jste unikátní právě vy. ❤️


Comments


bottom of page