top of page
shutterstock_1810976710_edited_edited.jpg

ZLEPŠETE SVŮJ VZTAH S PARTNEREM

Dřív to mezi vámi jiskřilo a teď je spíš nuda?

Máte pocit, že už si tak nerozumíte?

Vaše hádky nevedou ke konstruktivní změně?

Nebo už řešíte zásadnější problémy?

Máte pocit, že s vámi váš partner manipuluje?

Cítíte už občas alergii na partnerovu přítomnost?

Jste na sebe často naštvaní?

Začátky jsou vždycky krásné. Zamilujeme se a vše vidíme v růžových barvách. Partner se pro nás zdá dokonalý. Po nějakém čase však růžové brýle spadnou a my máme najednou pocit, že žijeme s cizincem. Ty tam jsou vyznání lásky, ty tam jsou něžné doteky. Témata, ve kterých jsme se láskyplně pošťuchovali, jsou teď rozbuškou pro hádku. To, co nám dřív připadalo roztomilé a zajímavé, nás teď irituje. V lepším případě náš vztah upadne do šedi každodenní rutiny a nudy.

A přitom by  stačilo porozumět partnerově povaze do hloubky a pochopit, jak nepříjemné situace řešit. 

Tato konzultace je pro vás vhodná, pokud:

 • se už nechcete hádat kvůli maličkostem a chcete se cítit spokojenější ve vašem vztahu

 • nebo vám nefungují obecné rady od expertů - např. jak ve vztahu komunikovat a naslouchat

 • nebo jste zkoušeli párovou terapii nebo sezení se vztahovým koučem a s výsledkem nejste spokojeni

Systém osobní typologie

Na vašich vztazích pracuji na základě systému osobní typologie východního učení HAM YU.  Tento systém je založen na předpokladu, že nás zásadně ovlivňuje okolní prostředí a to jak se mění v čase. Jinak se cítíte na jaře, jinak v zimě, jinak ráno a jinak večer. To proto, že na nás neustále působí okolní prostředí a my se vědomě i nevědomě neustále přizpůsobujeme těmto měnícím se podmínkám. A tak člověk narozený na jaře bude potřebovat k životu jiné podmínky než člověk narozený v zimě.

Stejně jako na vás působí jinak, když je venku slunečný jarní den a jinak, když vejdete do podzimní plískanice, působí na vás i všichni lidé, se kterými se stýkáte. Každý jinak. Představte si, co se asi stane, když se potká člověk s energií léta s člověkem s energií zimy. Nejdřív je to zábavné: "Ó, sníh v létě!!!" a obohacující. Jenže postupem času naše opojení vyprchává, zamilovanost, která hodně věcí skryje, se vytrácí a nás najednou začne sníh v létě pěkně štvát. "Já tu chci teplo a on se mi to snaží zničit tou svou depresivní zimou!"

A přesně takto pak hodně vztahů končí. Kvůli nepochopení.

Klienti, kteří se mnou tuto konzultaci absolvovali, si mimo jiné uvědomili, že:

 • se můžou cítit svobodně i vedle někoho, kdo není stejný jako oni

 • práce na vztahu může být zábava

 • existuje jednoduché a efektivní řešení jejich neshod

Průběh konzultace

S partnerem nebo bez partnera. Obě varianty jsou možné.

 • V úvodu přijdeme na téma, které je teď pro vás ve vztahu klíčové

 • Vysvětlím vám analýzu vaší typologie a jak na sebe navzájem s partnerem nevědomě reagujete

 • Podíváme se, jak tyto reakce ovlivňují vaši komunikaci a vaše domněnky o daném tématu

 • Díky pochopení těchto reakcí budete moci od problému odstoupit, odosobnit se od něj a pohlédnout na něj konstruktivně

 • V průběhu konzultace používám metody koučovací, terapeutické a mentoring

Petra a Honza přišli s tím, že už spolu nechtějí trávit čas a nelíbí se jim už ani vzájemné doteky. Zkusili vše od erotického prádélka po návštěvu sexuologa. Díky mé analýze jsme zjistili, že patří k párům, které od sebe potřebují pravidelně oddech. Dodržení mých doporučení trávit méně času ve své bezprostřední blízkosti a na omezenou dobu oddělení ložnic, zažehlo znovu jejich vzájemnou přitažlivost.

Renata a Mirek měli na začátku pocit, že jsou spřízněné duše. Mě kontaktovali ve chvíli, kdy se jejich jiskření překlopilo v neustálé dohadování. Obecné rady o partnerské komunikaci nepomáhaly a to je frustrovalo. Jejich situace vyžadovala hlubší pochopení partnerovi podstaty. Díky jejich oboustranné otevřenosti a využití doporučených nástrojů to mezi nimi už zase jiskří jako na začátku. 

Lenku neustále vytáčelo, jak se k ní Aleš chová před ostatními.  Rady od kamarádek, ať si to tak nebere, nefungovaly, dokud jsme spolu nezjistili že Aleš komunikuje v energii kovu, která útočí na Lenčinu energii dřeva a to hlavně ve společnosti. Pochopení pro ně bylo zlomové. Aleš se snaží ve společnosti ostatních trochu víc krotit a když mu to ujede, Lenka si to už nebere tak osobně jako dříve.

Teď je ideální čas nechat nefunkční chování za vámi a vyladit vaše vztahy k vyšší harmonii. Příští rok nám začne rozhojňovat to, co v životě máme. Tak už nečekejte a vyberte si místo každodenního trápení větší pochopení a harmonii ve vašem vztahu.

Konzultace probíhají online nebo osobně v Praze. Délku konzultace přizpůsobíme tématu, které řešíte. Pošlete mi nezávaznou objednávku a domluvíme spolu naše setkání přímo Vám na míru.

bottom of page