top of page

JARO A PROSTOR

Už víme, jak se máme v období dřeva (jara) stravovat, jak na nás působí energie a teď je načase poslední a velice důležitý krok - přizpůsobit jarním energiím i náš PROSTOR :-)

V zimě jsme byli tzv. zalezlí v naší noře, hezky jsme se v ní zabarikádovali a odpočívali. Teď je načase pustit dovnitř světlo a čerstvý jarní vánek.Pokud jste ještě nezačali s jarním ÚKLIDEM, vrhněte se na něj co nejdříve. Vytřete všechny podlahy, na nich zůstává nejvíce nečistot. Důležité je, abyste v období jara hezky viděli ven, takže nejenže nezatahujte závěsy a žaluzie, ale okna opravdu umyjte. Energie dřeva má ráda ROZHLED, i když třeba jen na protější panelák :-)


 

Váš prostor očistěte i ENERGETICKY. Velice dobrá je na to tzv. citrusová magie a následně čištění solí (více info v dalším příspěvku). Čistit se můžete s prostorem i vy, dnes je popeleční středa na kterou připadá začátek půstu, který se drží až do Velikonoc - já ho letos poprvé zkusím dodržet, takže jestli se někdo chce přidat, můžeme se navzájem podporovat :-)


Energie doma vyčistíte i zbavením se NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ. Takže si projděte všechny oblasti vašeho domu, či bytu a dejte si na hromadu věci, které už víc než rok nepoužíváte. Neoblékla jste oblíbenou blůzku už dva roky? Máte doma druhý fén pro každý případ a ještě jste na něj za pět let ani jednou nesáhla a jen na něj padá prach? Hodiny v kuchyni se už před půl rokem zasekly a zatím se nikdo nedostal k tomu je spravit?Všechny věci, které nepoužíváte, darujte. Všechny věci, které jsou rozbité a nemohou tak plnit vlastní funkci, opravte a pokud opravit nejdou, nenechávejte si je ze sentimentu a vyhoďte je... Všechny tyhle předměty vám energii ve vašem prostoru zbytečně BLOKUJÍ. Hlavně nefunkční předměty umějí nadělat pěknou paseku. Jsou to prostě takový záškodníci :-) Znáte heslo: Energie jde tam, kam jde pozornost? Představte si kolik energie denně vydáte, když se ráno prohrabáváte přeplněným šatníkem a probíráte jedny šaty za druhými. Platí tu pravilo, že MÉNĚ JE VŽDY VÍCE. Váš prostor rozděluje energii všem věcem, které se v něm nacházejí, tak si představte, kolik energie získáte pro sebe, když uděláte např. čistku ve vašem šatníku :-)


Mluvím z vlastní zkušenosti, před půl rokem jsem vyhodila asi polovinu všech věcí, které jsem si za léta nasyslila a jen jsem je měla ukryté v krabicích, možná ze sentimentu. Všechno, co jsem nepotřebovala šlo pryč - kosmetika, oblečení, nádobí...a pak to byl opravdu fičák, byla jsem měsíc jako nadrogovaná :-)


 

Kromě toho, že pomůžete energii prostoru, tak se úklid bude líbit i energiím tohoto roku. Udělejte si POŘÁDEK a hlavně aspoň základní řád ve věcech - měli byste vědět, kde co máte a nehledat tepláky na cvičení nebo lejstra z banky půl hodiny.


VYZDOBTE si svůj prostor jarními energiemi. Vánoční výzdoba by teď už měla dávno odpočívat v krabicích. Spousta lidí čeká až do velikonoc, aby vyzdobili svoje příbytky jásavými kytkami, zajíčky a vajíčky. Začněte klidně hned - všechno to jsou symboly jara a už teď budou vašemu prostoru dělat moc dobře. A když je spokojený prostor, jsou spokojení i jeho obyvatelé.


Hodně VĚTREJTE a ne že budete mít doma takovou tu zimní zatuchlinu. Váš prostor teď prostě má být svěží a čerstvý - na pohled i ovonění :-)


Krásný jarní den přeje Marie :-)

Comments


bottom of page