top of page
potencial.png

VYUŽIJTE SVŮJ POTENCIÁL

Sebepoznání je prvním krokem ke zlepšení a zjednodušení vašeho života.

Opakují se vám v životě pořád ty samé nepříjemné situace?

Trápí vás psychické nebo fyzické obtíže a nic nepomáhá?

Chcete zlepšit svůj život, ale váháte a bojíte se udělat změnu?

Rozhodnout se pro změnu je ta nejtěžší věc v našem životě. I když často víme, že ji potřebujeme a i když jsme si jisti, že se pak budeme cítit lépe, obavy z ní jsou často tak silné, že se k ní nikdy neodhodláme.

Pokud jsme už postaveni před hotovou věc a rozhodnutí musíme udělat, často nás strach ochromí natolik, že se v procesu životní změny ochudíme o benefity, které z ní plynou.

A přitom by  stačilo porozumět své povaze a podmínkám, které jsou pro ni optimální a změnu udělat s klidným srdcem a bez obav způsobem, který je vhodný právě pro vás.

Tato konzultace je pro vás vhodná, pokud:

 • se cítíte podrážděně, nemocně, ovládají vás silné emoce a necítíte naplnění ve vašem životě

 • nebo jste zkusili koučování, ale nepomohlo tak, jak jste si představovali

 • nebo stojíte před životním rozhodnutím a potřebujete s ním pomoci

Systém osobní typologie HAM YU - ASTROTYP

Pracuji na základě systému osobní typologie východního učení HAM YU.  Tento systém je založen na předpokladu, že nás zásadně ovlivňuje okolní prostředí a to jak se mění v čase. Jinak se cítíte na jaře, jinak v zimě, jinak ráno a jinak večer. To proto, že na nás neustále působí okolní prostředí a my se vědomě i nevědomě neustále přizpůsobujeme těmto měnícím se podmínkám. A tak člověk narozený na jaře bude potřebovat k rozhodování jiné podmínky než člověk narozený v zimě.

Pokoušet se rozhodovat jiným způsobem, než jak je vám to přirozené, je stejné, jako byste se chtěli vydrápat na vrchol Everestu v žabkách. Snaha se cení, ale výsledek asi nebude stát za nic. A ještě to bude dost bolet. 

Klienti, kteří se mnou tuto konzultaci absolvovali, získali:

 • pochopení své sebehodnoty a zvýšení sebevědomí

 • odosobnění se od nepříjemných emocí 

 • navigaci, kterým směrem se v životě vydat

Průběh konzultace

 • V úvodu přijdeme na téma, které je teď pro vás klíčové

 • Vysvětlím vám analýzu vaší typologie a jak se projevuje v každodenním životě

 • Podíváme se, jaké podmínky jsou pro vás nejvhodnější

 • Díky tomuto budete moci od problému odstoupit, odosobnit se od něj a pohlédnout na něj konstruktivně

 • V průběhu konzultace používám metody koučovací, terapeutické a mentoring

Příběhy mých klientů

Jitka už delší dobu přemýšlela, že chce odejít z práce. Po šesti letech už byla vyhořelá a přemýšlela nad založením vlastního podnikání. Díky nástrojům čínského učení HAM YU jsme zjistili, že by v oblasti kariéry měla mít jen to, co dokáže přijmout. Takže pokud už nepřijímá své zaměstnání, je načase odejít. Dále jsme probraly detaily jejího potenciálního podnikání, jak by mělo vypadat, z čeho by měla vycházet, jak by se měla prezentovat a spoustu dalšího.  Z konzultace odcházela sebevědomá a rozhodnutá. Svou životní změnu si najednou dokázala zcela jasně představit. 

Michal chtěl začít něco dělat se svým zdravím. Ale vždycky, když začal cvičit, něco se pokazilo - zranil se, onemocněl nebo začal upadat do deprese. Zjistili jsme, že pro něj není vhodné cvičit každý den ve stejnou dobu a že by měl mít cvičení spojené hlavně s radostí. Další důležitou informací bylo to, že by neměl cvičit, když se cítí unaveně. Michal začal dělat to, co ho baví - jeden den to bylo běhání, druhý den posilování, třetí den procházka v přírodě. Když cítil únavu, cvičení vynechal. Zranění ustala, Michalovi se zlepšila nálada a zhubnul 5 kg.

Alena a Petr, její muž, se rozhodovali o koupi nového domu. Petr už měl jeden vybraný a chtěl za pár dnů podat nabídku. Alena ke mě přišla ve chvíli, kdy už trpěla depresí a nechutenstvím. Místo nadšení a těšení se na nový domov, trpěla. Zjistili jsme, že průběh této životní změny je pro ni naprosto nevhodný. Vše se událo během jednoho měsíce a Alena potřebuje při zásadních životních změnách dostatek času, aby je mohla zpracovat. Jinak se tyto změny mohou negativně podepsat na jejím těle a psychice. Po naší konzultaci promluvila s Petrem a domluvili se, že nebudou tak spěchat a zkusí se ještě poohlédnout po jiných možnostech. Dobrá nálada i chuť k jídlu se postupně vrátily.

Nacházíme se v turbulentní době a svět okolo nás se rychle mění. Využijte energii těchto změn pro svůj prospěch a nastavte si svoje další kroky podle podmínek, které jsou pro vás nejvhodnější.

Konzultace probíhají online nebo osobně v Praze. Každé setkání trvá 60 minut. 

Pokud si nejste jisti, že je služba pro vás vhodná, nebo máte jakékoliv dotazy, nabízím 15-ti minutový call zdarma, kde probereme všechny vaše otázky.

bottom of page